Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Rozpuštění Ega

26. března 2010 v 1:41 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  ČLÁNKY
sm
Přijde den, kdy naše sobecké cítění bude rozpuštěno a zevnitř vypučí a probudí se naše skutečné já, součást věčného světa, a my se budeme nalézat v líbezných vlnách tohoto prostředí. Vše je tam líbezné. Vánek je líbezný, voda je líbezná, stromy jsou líbezné, všechno s čím přijdeme do styku je líbezné, líbezné, líbezné. Naše vnitřní ego je naším nepřítelem, a abychom toto ego rozpustili, musíme konat naši povinnost podle toho co považujeme za vhodné, avšak nikdy neprosazujme svou vůli. Jestliže tuto Karma Jógu přijmeme, pak během krátké doby zjistíme, že nepravé ego, které vždycky z vlastního sobeckého zájmu očekávalo něco nečestného či nepoctivého se rozplynulo; zevnitř se vynořilo jasné, obšírné ego a my jsme v harmonii s celým vesmírem. Před námi se zjeví harmonický svět a sobecká přání jimiž jsme zahaleni zmizí.

Příčina naší nemoci není mimo nás ale uvnitř nás. Paramahamsa Vaišnava, světec nejvyššího stupně, vidí že vše je v pořádku. Nenachází ničeho na co by si stěžoval. Když vidí, že vše je dobré a líbezné, v nejvyšší míře až do krajnosti, přichází žít na úrovni božství. Naše falešné ego vytváří pouze nepokoj a zmatek. Proto musí být rozpuštěno. Neměli bychom si myslet, že okolí je naším nepřítelem. Musíme usilovně zkoušet objevovat Boží milosrdenství ve všem co nás potká, i když k nám přichází jako zjevný nepřítel. Vše je milosrdenstvím Pána avšak my to nevidíme a raději vidíme opak. Špína je v našich očích.

Ve skutečnosti je vše božské a milosrdenství Pána. Nemoc je v našich očích. Jsme nemocni a bude-li tato nemoc vyléčena zjistíme, že jsme uprostřed okouzlujícího světa. Pouze clony přání nás klamou a odvádějí od pravdivého názoru na tento svět. Bona fide student devocionální školy přijme takovýto postoj vůči okolí a k Pánovi. Musíme si myslet, že Boží vůle je všude. Dokonce ani stéblo trávy se nemůže pohnout bez souhlasu Nejvyšší Autority. Každý detail je Jím odhalen a kontrolován. Musíme hledět na okolí s optimismem. Pesimismus je v nás. Naše ego je zodpovědné za všechny druhy zla. Toto je Vaišnavismus. Jestliže to dokážeme, pak ve velmi krátkém čase bude naše nemoc vyléčena a my se budeme nalézat uprostřed nekonečné blaženosti.
Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév Goswamí Maharádž
 


Komentáře

1 PhilipJagma PhilipJagma | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 17:55 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/pharmacie-en-ligne-belgique-cialis/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/pharmacie-en-ligne-belgique-cialis/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s