Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Gítá-máhátmjam - Sláva Gíty

5. září 2010 v 10:04 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  OSTATNÍ
Aum
Verše 1 - 7

1 Kdo ovládnutou myslí s oddaností recituje toto Písmo Bhagavad-gíty, jež je pokladnicí všech ctností, ten dojde svatého sídla, jakým je Vaikuntha, příbytek Pána Višnua, který je vždy prost světských kvalit jako je bědování a strach.

2 V ukázněném člověku, který vážně studuje Písmo Bhagavad-gítu, nezůstane ani stopa hříchu, ať již z předešlého, či z přítomného života, neboť všechny hříchy budou spáleny v prach.

3 Tak jako se člověk každý den koupe, aby umyl své tělo, podobně vykoupe-li se pouze jednou ve vodách Bhagavad-gíty, všechna špína bolestiplné hmotné existence zmizí. Jinými slovy, pouze jediným oddaným čtením Gíty zmizí veškeré hmotné znečištění.

4 Člověk by měl vždy s úctyplnou oddaností zpívat (nebo pronášet) tuto Gítu, božskou píseň, která vychází ze svatých lotosových úst samotného Nejvyššího Pána Šrí Krišny. Jaký pak má význam studovat mnoho jiných Písem?

5 Ten, kdo pije vody Gangy z Gíty, božského jádra Mahábháraty vycházejícího z lotosových úst Pána Višnua, ten se nikdy znovu nezrodí v materiálním světě. Jinými slovy, oddaným recitováním Gíty je ukončen koloběh zrození a smrti.

6 Všechny Upanišady jsou jako kravka a dojičem kravky je Šrí Krišna, syn Nandy. Ardžuna je telátkem, vznešený nektar Gíty je lahodným mlékem a šťastliví oddaní jemného teistického intelektu jsou ti, kdož pijí a vychutnávají toto mléko.

7 Je třeba pouze jediného svatého Písma - božské Gíty zpívané Pánem Šrí Krišnou; pouze jediného uctívaného Pána - Pána Šrí Krišny; pouze jediné mantry - Jeho svatých Jmen a pouze jediné povinnosti - oddané služby tomuto svrchovanému, úctyhodnému Pánu, Šrí Krišnovi.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s