Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Profil autora blogu

2. prosince 2010 v 18:43 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  EDITOR
n

Úvodem skromně a s úctou skládám hluboké poklony lotosovým chodidlům svého milovaného a drahého duchovního učitele a otce, Jeho Božské Milosti Šríly Bhakti Rakšak Šrídhar Dév Gósvámího Mahárádže, mého Spasitele a Dobrodince, díky jehož neskonalé milosti jsem byl napojen na zlatou stezku Bhakti, vedoucí k oceánu oddanosti a věčné služby Nejvyššímu Pánovi, Šrí Guruovi a Vaišnavům.
bd
Haré Krišna! Dovolte mi laskavě abych se vám představil. Mé duchovní jméno je Bilvamangala dás. Jako každá duše nalézající se v hmotném světě, jsem obdržel v tomto životě tělo. Lidské tělo. A zrovna tak jako všichni na této planetě, jsem si musel projít řadou zkušeností, ať již dobrých nebo takzvaně špatných. Tyto zážitky byly příčinou vzniku řady otázek, na které mi nikdo nedokázal dát uspokojivé odpovědi. To potom zapříčinilo, že u mě vznikla silná potřeba a touha tyto odpovědi za každou cenu naleznout. To považuji za začátek mého cílevědomého hledání Nejvyšší Pravdy a skutečného duchovního poznání.
Postupem času mi bylo umožněno se setkat s lidmi, kteří stejně silně toužili po konečném vyřešení všech svých problémů, s kterými jsou v tomto hmotném světě konfrontováni. Již od roku 1971, kdy jsem začal být přitahován k východním filozofiím a náboženským směrům, postupně přicházely odpovědi na mé otázky. To mě natolik inspirovalo, že jsem se v roce 1974 vydal poprvé do Indie. Mé hledání získávalo pomalu konkrétní formu. Od roku 1975 jsem pak již pravidelně navštěvoval Vaišnavský chrám v Amsterodamu, založený Šrílou Bhaktivédantou Svámím Prabhupádou. Mé srdce mi potvrzovalo, že tato cesta je tou po které toužilo. Když však v roce 1977 Šríla Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda fyzicky odešel z tohoto světa, nastalo u mne dilema jak dál. Byl jsem Jím přirozeně přitahován, protože to byla velká duchovní osobnost a nutnost přijmout duchovního mistra se stala zcela evidentní a nezbytná, chtěl-li jsem se duchovně dále rozvíjet. Nová vlna amerických guruů která po Jeho odchodu nastoupila, však nevyhovovala mé mentalitě, a s odstupem času se skutečně potvrdilo to, co mi má vnitřní intuice již dávno říkala. Proto jsem dále trpělivě a s odevzdaností čekal na to, co pro mě Nejvyšší Pán přichystal. V roce 1981 jsem ve Švédsku pomáhal Paragatimu dásovi s překladem první české Bhagavad-gíty, která potom byla pašována do tehdejšího Československa. V roce 1982-1983 jsem byl v Rádhadéši, v Belgii, a tento pobyt mi jasně ukázal, že tehdejší stav věcí byl v naprostém rozporu s tím, co kázal a učil Šríla Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda. Proto jsem odtamtud odešel.
s Guruem
Řízením osudu jsem se krátce poté setkal v Amsterodamu s budoucím Šrílou Bhakti Madhúrjou Ban Mahárádžem, žákem Šríly Bhakti Rakšak Šrídhar Dév Gósvámího Mahárádže, který mi vyprávěl o svém pobytu v Indii, a samozřejmě i o svém duchovním mistrovi. Z Jeho vyprávění jsem byl natolik nadšen, že ještě tentýž rok jsem se vydal do Indie, abych se se Šrílou Šrídharem Mahárádžem osobně setkal. Toto setkání, jak se později ukázalo, bylo osudové. Jeho bezmezná milost se manifestovala během tří dnů, kdy jsem od Něho obdržel první zasvěcení a dostal duchovní jméno Bilvamangala dás. Bylo to zrovna na Ekádaší a po dlouhých osmi letech tak byla vnitřní touha mého srdce konečně vyslyšena. Později následovalo druhé zasvěcení. Po vstupu na duchovní cestu Bhakti, kdy přichází neustálá vlna testů a zkoušek, se ukáže do jaké míry jsme se skutečně vůli Nejvyššího Pána odevzdali.
Abych uspokojil svého duchovního učitele, Šrí Krišnu, čisté Vaišnavy a upřímné aspiranty oddanosti, rozhodnul jsem se založit tento blog, jehož cílem je harmonicky inspirovat všechny zájemce o Bhakti, v náladě zaměřené výhradně na Příčinu všech Příčin, Nejvyšší Pravdu a Lásku, Šrí Krišnu.
Služebník všech, Bilvamangala dás
bilvamangaladas@volny.cz
 


Komentáře

1 Prahlad Prahlad | E-mail | 19. prosince 2010 v 14:02 | Reagovat

Hare krisna prabhu,chci ti poděkovat za tyhle stránky-Srila Bhakti Raksak maharaj je pro me zdrajem velke inspirace-ctu to moc rad a protoze neumim anglicky je pro mne tvoje sluzba obzvláště cenná-prosím pokračuj v tom je to neobyčejně hodnotné-diky ts prahlad

2 Bilvamangala dás Bilvamangala dás | 25. prosince 2010 v 2:30 | Reagovat

Haré Krišna milý Prahláde, jsem velmi potěšen a vděčný za tvůj komentář, který dokazuje, že služba Šrí Guruovi a Vaišnavům se nemíjí cíle. Nejde o kvantitu ale o kvalitu... jak říkával Šríla Šrídhar Maharádž. Rozhodně budu pokračovat v této skromné službě, abych tak uspokojil ty duše, které mají upřímný zájem o nektar od mého duchovního učitele. Ať Jeho milost spočine v srdcích všech kteří o ni stojí. Tvůj služebník Bilvamangala dás

3 Prahlad Prahlad | E-mail | 3. června 2011 v 15:33 | Reagovat

Prabhu prosímtě pošli mi svůj mail-chtěl bych Ti něco poslat-zdraví Tě ts prahlad

4 Bilvamangala dás Bilvamangala dás | 8. června 2011 v 23:08 | Reagovat

[3]: Na konci článku Profil autora blogu je uveden můj e-mail. Tam lze zasílat zprávy, dotazy atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s