Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Výroky Šríly B. R. Šrídhar Mahárádže (4)

15. prosince 2010 v 13:52 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  VÝROKY
ssm

Pokud jsme upřímní v našem usilování, pak mě nikdo na světě nemůže zastavit nebo mě oklamat. Jedině my můžeme klamat sami sebe. Nikdo jiný. Musíme být pravdiví vůči našemu vlastnímu já, a vůči Nejvyššímu Pánovi. Musíme být upřímní.

Musíme si uvědomit, že se pokoušíme ustanovit svůj vztah s Nekonečným, kde je i ta nejodvážnější představa pouhým bodem.

Různí myslitelé pohlíží na svoje okolí různými barvami a dle toho žijí, v domnění, že je vše dovoleno. To je však mylná koncepce. Absolutní má Svoji vlastní koncepci a my musíme být konvertováni k Jeho náhledu na věc.

Jestliže tedy chceš žít správný, vznešený a svatý život, tak všechno to, za co se nyní považuješ, musí zemřít.

Musíme se osvobodit - stát se svobodnými členy nekonečného světa, ve kterém vzkvétá vznešený proud oddanosti. Tam nejsou naše snahy ničím omezovány; proud úplné oddanosti tam směřuje k centru a vše bere s sebou.

Pokus se získat spojení s takovou sférou, v níž budeš vždy služebníkem se sepjatými dlaněmi a v níž nebudeš nikdy pánem.

Vnitřní žádost může být uspokojena jedině vědomím Krišny.

Veškeré naše snahy musí být vykonávány s vědomím toho, že jsme určeni pro Něho, pro Jeho potěšení.

A pokud se pravda nachází významným způsobem někde jinde, mělo by to být přijato. Všude tam, kde je oddanost a správná úcta vůči Šrí Čaitanja Maháprabhuovi, tam je náš guru.

Každý, kdo mi upřímně pomůže jít směrem ke Krišnovi, je můj šikša guru.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s