Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Bůh zloděj

19. dubna 2011 v 11:35 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  ČLÁNKY
Během svých studentských let na univerzitě jsem se jednou vydal poslechnout si přednášku jednoho gósvámího. Během své řeči pronesl: "Protože je Krišna zloděj, tak máme určitou naději! Vystavěli jsme kolem sebe pevnou ohradu, aby nic nemohlo vstoupit. Vztyčili jsme hradbu a opatřili ji mnoha zámky. Spousta opozice bránící vstupu čehokoliv. Ale Krišna je zloděj. Tento zloděj se vkrade, aby tak naplnil vlastní zájem!" Pokusili jsme se tedy co možná nejlépe vystavět kolem našeho srdce zeď, aby vědomí Krišny nemohlo vstoupit.
Krišna však vstoupí jako zloděj, a to je naší útěchou. Jednoho dne se jako zloděj může kradmo vplížit do našeho srdce a zmocnit se ho. To je naše jediná naděje. Vědomě Ho do svého srdce pozvat nehodláme, naše jediná naděje proto spočívá v Bohu - zloději. Nechť je tedy Bůh zlodějem! Má-li se k nám dostat dobro touto cestou - potají - tak tato milost zastíní veškeré úvahy o spravedlnosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s