Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Svět víry

25. dubna 2011 v 13:48 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  ČLÁNKY


Některé bytosti jsou bdělé ve vnímatelném (hmotném) světě. Jejich dnem je svět vnímatelný a jejich nocí je svět duše, svět Boha. A jiná třída lidí bdí ve světě duše a spí ve světě vnímatelném. Tento svět pro ně představuje temnotu a jsou opravdu bdělí ve světě víry. Svět víry považují za svět trvalý.
Duše, byť jakkoliv nepatrná, má svoji pevnou pozici ve věčnosti; je věčným faktorem světa víry. Zde může vnímat: "Cokoliv, co vidím, je věčné. Nic z toho nebude nikdy zničeno. Jsem členem skutečného světa a skrze víru mohu dosáhnout úrovně, která je tak jemná, že nepodléhá smrti ani proměnám. Tato jemná, vyšší úroveň existuje a moje duše je jejím členem. Tam je má duše bdělá a v tomto vnímatelném světě dřímá, aniž by s ním měla nějaké spojení. A člověk vnímatelného (hmotného) světa z masa a krve, je bdělý tady, zatímco skutečný svět - svět duše - je pro něho temnotou."
V naší současné situaci se nám to může zdát být téměř neexistující, ovšem tato úroveň je základní věčnou realitou. Její existence přesahuje vše ostatní. Vše může zmizet, ale víra zůstane navždy. Víra je zvláštní energií Šrímatí Rádhárání.
Zosobněnou extází je samotný Krišna a On vnímá, vychutnává si a užívá si Sebe samotného; ovšem jedině skrze víru je možné tuto extázi a radost přenést a rozdat ostatním. Víra je vlastní povahou hládiní-šakti, energie extáze, která je plně zastoupena ve Šrímatí Rádhárání, a která dokáže předat úplné vědomí Krišny oddaným. Víra je září vycházející ze Šrímatí Rádhárání, s pomocí jejíhož svitu mohou ostatní pochopit Krišnu. Jestliže se Negativní (Rádhá) spojí s Pozitivním (Krišnou), realizace Jejich funkce je rozdávána všem ostatním negativním částem (duším). Centrální "matka negativity" je schopná se expandovat a předat takovou víru a štěstí. Víra je speciální substancí, po které musíme prahnout. Nejedná se o nic abstraktního.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s