Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Ambrózie v Životech Odevzdaných Duší (2)

18. října 2011 v 8:44 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  Ambrózie

Nektarové vzývání (část první/2)

7. "Ó velmi učené osobnosti, přestože bylo toto pojednání dáno dohromady obyčejným člověkem podřadného charakteru, protože vyzařuje transcendentní vlastnosti Nejvyššího Pána Hariho, splní všechna vaše vnitřní přání. Není snad k odstranění nečistot smíšených ve zlatě dostačující oheň, i když je takový oheň zapálen třením dřeva nejníže zrozeným čandálou bez kasty? "

8. Skromný způsob, jakým Šríla Rúpa Gósvámí předložil předchozí verš, může oheň, i když zapálen nejníže zrozeným, očistit zlato. Podobně je tato literatura, byť dána dohromady mnou, určena k osvícení oddaných, aby tak rozptýlila jejich zármutek z odloučení od Pána.

9. Ó svaté osoby, prosím, očistěte tohoto ubohého pokrytce, který je postižený nemocí hrubé neupřímnosti, kterou je tak obtížné léčit. Navenek předvádím svatost, ale uvnitř jednoduše toužím po slávě a prestižním trůnu poety.

10. Vyprávění o Pánovi Krišnovi je pro oddané přirozeně velmi atraktivní a příjemné. Vyprávění o oddaných Pána zase velmi okouzlují a těší Nejvyššího Pána Hariho. Tato literatura se pokouší vylíčit a popsat jak Nejvyššího Pána, tak i Jeho oddané. Proto s nadějí doufám, že budete uspokojeni a potěšeni.

11. Ó oddaní Pána, protože jste zajisté oceánem bezpříčinné milosti, prosím, abyste díky vašemu přirozenému soucitu vyslyšeli mou prosbu, a očistili tuto literaturu od nečistot či přestupků a přijali ji.

(pokračování následuje)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s