Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Přijetí Pána za svého Ochránce 1-5

11. srpna 2012 v 13:17 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  Ambrózie


"Ó Pane Krišno, ochraň mně! Prosím, dej mi Tvou milostivou společnost." Tímto způsobem se oddaní modlí k Pánu Krišnovi, aby získali Jeho ochranu. To je známé jako goptrtve varana, neboli přijetí Pána za ochránce, které nesmírně těší srdce odda­ných. V podstatě jsou takovéto modlitby v náladě odevzdání, a proto jsou kategorizovány jako podskupina samotného ode­vzdání.

"Ó můj Pane, ó Krišno, synu Nandy Mahárádže, jsem Tvůj věčný služebník, avšak kvůli svým plodonosným činnostem jsem poklesl do tohoto příšerného oceánu nevědomosti. Nyní Tě prosím, uděl mi Svou bezpříčinnou milost. Považuj mne za částečku prachu Tvých lotosových chodidel."

"Ó milovaný hlasateli Pravdy! Ó vždy vděčný příteli! Jak by se Tě mohla inteligentní osoba vzdát a přijmout útočiště u jiného? Nejen že naplňuješ všechny touhy Svých čestných a upřímných oddaných, ale dáváš jim dokonce Sebe Samotné­ho. Přesto však zůstáváš nezměněn."

"Ó Pane, pro ty nešťastné osoby, které jsou bičovány prud­kým deštěm trojího utrpení hmotné existence, nevidím žádné jiné útočiště, než pár Tvých lotosových chodidel, jenž jsou jako deštník, z kterých neustále stéká Nektar."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s