Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Přijetí Pána za svého Ochránce 11-16

22. srpna 2012 v 14:52 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  Ambrózie


Nanda Mahárádž řekl: "Ó Uddhavo, ať jsou naše mysle připoutány k lotosovým chodidlům tvého Pána Krišny! Ať naše jazyky zpívají Jeho Svatá Jména a naše těla před Ním leží na zemi vzdávajíce Mu poklony!"

Na sklonku dne probudí malého Krišnu zvuk stloukání másla. Nepozorovaně se vkrade do obydlí pastevkyň kde hbitě, plazíce se po podlaze a téměř se jí dotýkaje Svou lotosovou tváří, sfoukne knoty ve všech lampách. Poté Svá ústa naplní krémovým máslem. "Ó malý Krišno, jenž kradeš máslo, prosím ochraň mně."

"Ó nejvyšší útočiště! Nejsem upevněn v náboženství, neznám konstituční, tj. přirozenou pozici duše a nemám ani trochu oddanosti vůči Tvým lotosovým chodidlům. Přestože nemám zásluhy v praktikování oddanosti, Ty jsi mým jediným cílem života. Proto přijímám útočiště u Tvých lotosových chodidel."

"Ó Nejvyšší Pane, mraky nerozlišování zakryly všechny směry temnotou, neustále nás zahrnujíce různými druhy utrpení. Jsouce nešťastný a svedený, Ó neomylný Pane, prosím pohled' na mne."

"Ó Ty, jenž jsi Nejvyšší Osobností! Bez Tebe nemám pána, a beze mne zůstane Tvé poslání coby místo soucitu nenaplněno. Ó Pane, vzhledem k tomu, že náš vztah je založen na tom, že Ty jsi stvořitel a já stvořený, prosím ochraň mně a neopouštěj mně."

"Ó Pane, Ty jsi matkou i otcem, milovaným synem, přítelem a příznivcem. Jsi konečným cílem a duchovním mistrem vesmíru. Jsem Tvůj, pod Tvojí ochranou a členem Tvé rodiny. Jsi mým cílem a já jsem Ti odevzdán, i když jsem Ti bezpochyby břemenem."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s