Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Přijetí Pána za svého Ochránce 17-22

31. srpna 2012 v 14:56 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  Ambrózie


"Ó Pane Čaitanjo Maháprabhu, jenž záříš jako měsíc, poklesl jsem do oceánu hmotného utrpení. Jsem napaden žraloky a krokodýly chtíče, hněvu atd. Jsem spoután nedovolenými touhami a nemám žádné pravé útočiště. Prosím, poskytni mi útočiště u Tvých lotosových chodidel."

"Hanba, hanba! Kvůli mému zatvrdlému srdci mi nespočet mých oddaných činností nepřinesl žádný výsledek. Proto z hloubi svého srdce přijímám původní příčinu úžasného semínka oddanosti i ochranu lotosových chodidel Pána Gauračandry."

"Dovolte mi, abych přijal útočiště u Nejvyšší Osobnosti Božství Šrí Krišny, který se zjevil v podobě Pána Čaitanji Maháprabhua, aby nám předal skutečné poznání, oddanou službu Pánu Krišnovi a odpoutanost ode všeho, co nenapomáhá vědomí Krišny. Pán Čaitanja sestoupil, protože je oceánem transcendentální milosti. Dovolte, abych se odevzdal Jeho lotosovým chodidlům."

"Přijímám útočiště Pána Šrí Krišny Čaitanji Maháprabhua, který má navenek světlou barvu pleti, avšak uvnitř je to Samotný Krišna. V tomto věku Kali projevuje Své expanze (Jeho angy a upángy) prováděním společného zpívání Svatého Jména."

"Vzdáváme své uctivé poklony této milostivé Nejvyšší Božské Osobnosti, jenž obrátila všechny tři světy, které byly poblouzněny nevědomostí, a zachránila je z jejich chorobného podmínění tím, že je pobláznila nektarem z pokladnice Božské lásky. Přijměme zcela útočiště u této Osobnosti lásky k Bohu. Odevzdáváme se Osobnosti Božství, Šrí Krišnovi Čaitanjovi, jehož všechny činnosti jsou úžasné."

"Ó Svaté Jméno Pána, konečky prstů Tvých lotosových chodidel jsou věčně uctívány září vycházející z Upanišad, které jsou jako náhrdelník z korunních drahokamů Véd. Jsi věčně uctíváno velkými osvobozenými svatými osobami, jako Nárada a Šukadéva Gosvámí. Ó Svaté Jméno, z hloubi svého srdce se Ti odevzdávám."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s