Všechna  sláva  Šrí  Guruovi  a  Šrí  Gaurangovi

Přijetí Pána za svého Ochránce 6-10

14. srpna 2012 v 20:21 | Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév–Gósvámí |  Ambrózie


Ó můj Pane, Ó Nejvyšší Vládče, i když jsem od nepaměti trpěl za reakce svých hříšných činností, stejná muka prožívám i nyní. Mých šest nepřátel, neovládnutá mysl a smysly vždy žízní po smyslovém požitku, a proto nenacházím klid. Ó dárče odevzdání, naštěstí jsem přijal útočiště u Tvých neohrožených lotosových chodidel, které jsou prosté všeho nářku a jsou rezervoárem všech oddaných nálad. Ó Pane, prosím ochraň tuto ubohou osobu.

"Ó můj Pane, není konce nechtěným žádostem chtivých tužeb. I když jsem splnil všechna jejich nařízení, neprokázaly mi ani trochu milosti. Nestyděl jsem se jim sloužit a ani jsem se jich nehodlal vzdát. Ó můj Pane, ó Nejlepší z Jaduovské dynastie, jelikož má inteligence byla nedávno probuzena, nyní se jich zříkám. Díky transcendentální inteligenci se odmítám podrobit nechtěným příkazům těchto tužeb a přicházím k Tobě, abych se odevzdal Tvým vznešeným lotosovým chodidlům. Zaměstnej mně laskavě v Tvé osobní službě a zachraň mě."

Můj drahý Pane Krišno, modlím se, aby se labuť mé mysli zapletla mezi stonky Tvých dvou lotosových chodidel. Jak jinak budu na Tebe vzpomínat v čase posledního výdechu, když bude mé hrdlo ucpané hlenem?

"Můj Pane Krišno, Duchovní Mistře třech světů, prosím ochraň nás!"
Vždy vzdávej poklony Pánu Krišnovi, ničiteli všech nepřátel a příčině stvoření.
"Jsem služebník Pána Krišny, v kterém se nachází tento vesmír. Ó Pane Krišno, prosím ochraň mně."

Ó ochránče krav! Ó oceáne milosti! Ó manželi Bohyně Štěstí! Ó hubiteli Kamsy! Ó milostivý zachránče Gadžendry! Ó Mádhavo! Ó Rámánudžo! Ó duchovní mistře třech planetárních systémů! Ó Pane s lotosovýma očima! Ó srdce pastýřek! Prosím, ochraň mně za jakýchkoliv podmínek - neznám nikoho kromě Tebe.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny články zveřejněné od založení blogu jsou k nalezení v Archivu článků. Stačí kliknout na odkaz a můžete jimi libovolně procházet. V aktuálních článcích je uvedeno pouze posledních dvacet příspěvků.

s